notatki_spotkania
Spotkanie grupy roboczej ds. Konsultacji Społecznych 9-10 luty 2009
- Paweł Pistelok
- Odsłony: 32395
Spotkanie grupy roboczej ds. Konsultacji Społecznych
9-10 luty 2009r.
Spotkanie odbyło się w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach. Obecni byli przedstawiciele wszystkich 7 Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej. Spotkanie przebiegało zgodnie z przygotowanym wcześniej programem, w którym zawarto najważniejsze zagadnienia wymagające omówienia przez grupę celem wspólnego podjęcia optymalnych ustaleń.
Sprawozdanie z spotkania można pobrać z działu Download: Konsultacje społeczne.
Spotkanie informacyjno-konsultacyjne Sławków 21 kwietnia 2008r.
- Paweł Pistelok
- Odsłony: 34768
Sławków 21 kwietnia 2008r. - Region Wodny Małej Wisły
Sprawozdanie z spotkania informacyjno-konsultacyjnego w ramach II tury Konsultacji Społecznych, które odbyło się w Sławkowie dnia 21.04.2008r. można pobrać z działu Download: Konsultacje społeczne.
Notatka - Spotkanie informacyjno-konsultacyjne Toszek 12.06.2008r.
- Paweł Pistelok
- Odsłony: 35330
Spotkanie informacyjno-konsultacyjne w siedzibie UM Toszek w ramach II tury konsultacji społecznych
W dniu 12 czerwca 2008r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Toszku odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne zorganizowane przez Władze Samorządowe Toszka we współpracy z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Gliwicach w ramach II tury konsultacji społecznych. Sprawozdanie z tego spotkania można pobrać z działu Download: Konsultacje społeczne.
Podczas spotkania, w którym uczestniczyli radni, sołtysi i społeczność lokalna, przedstawiono następujące prezentacje:
- „Wdrażanie Ramowej Dyrektywy Wodnej w Polsce” – zasady, wyzwania i … wspólna droga” Pan mgr inż. Artur Wójcik – Zastępca Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach,
- „Istotne problemy Gospodarki Wodnej w Regionie Wodnym Górnej Odry na obszarze działania Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach” – Pani inż. Katarzyna Banaszak (RZGW Gliwice),
- „Konsultacje społeczne w Regionie Wodnym Górnej Odry” - Pani mgr Ksenia Starzec-Wiśniewska (RZGW Gliwice).
Notatka - Spotkanie edukacyjne dla dzieci w ramach II tury konsultacji społeczny
- Paweł Pistelok
- Odsłony: 39076
„Spotkanie edukacyjne dla dzieci w ramach II tury konsultacji społecznych”
W dniu 11 czerwca 2008r. „mali ekolodzy” ze Szkoły Podstawowej w Toszku, wyruszyli do Wisły w celu pogłębienia wiedzy na temat środowiska i ochrony przeciwpowodziowej. Notatka z spotkania edukacyjnego można pobrać z działu Download: Konsultacje społeczne.
Notatka - Szkoła letnia w Bystrej Śląskiej
- Paweł Pistelok
- Odsłony: 39995
Szkoła letnia w Bystrej Śląskiej – w ramach projektu „Aquastress”
27 – 30 maja 2008r
Na zaproszenie Klubu Gaja podczas jednego dnia zajęć (27.05.2008r.) wykład wygłosiła Pani K. Starzec-Wiśniewska z RZGW Gliwice(prezentację można pobrać z działu Download: Kosultacje społeczne/Prezentacje).Sprawozdanie z tego spotkania można pobrać z działu Download: Konsultacje społeczne,
Sprawozdanie z spotkania edukacyjnegoToszek 22 kwiecień 2008r
- Paweł Pistelok
- Odsłony: 43536
Przedszkole w Toszku - Region Wodny Górnej Odry
Sprawozdanie z spotkania edukacyjnego z wychowawcami i dziećmi, które odbyło się w przedszkolu w Toszku dnia 22.04.2008r. można pobrać z działu Download: Konsultacje społeczne.
Konferencja ekologiczna "Szukamy rady na odpady"
- Paweł Pistelok
- Odsłony: 42344
Konferencja ekologiczna "Szukamy rady na odpady" 15 maja 2008 r. - Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie
W dniu 15 maja 2008 r. w C.K. "Karolinka" w Radzionkowie Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii "Zielona Ziemia" zorganizowało otwartą konferencję ekologiczną "Szukamy rady na odpady". Program konferencji przygotowano z myślą o mieszkańcach powiatu tarnogórskiego, piekarskiego i bytomskiego (w szczególności o młodzieży), a także do: przedstawicieli biznesu, samorządu lokalnego i organizacji pozarządowych. Konferencja poświęcona była problemom gospodarki wodnej; poszanowaniu, racjonalnemu wykorzystywaniu i ochronie zasobów wodnych oraz kształtowaniu postawy świadomego konsumenta w tym zakresie. Konferencji towarzyszyły Targi Przedsiębiorczości, w których udział mogły wziąć wszystkie firmy oferujące technologie, urządzenia lub usługi dla domu - przyjazne środowisku. Uczestnicy mogli podziwiać Wystawę Plakatu Ekologicznego. Wydano biuletyn zawierający materiały informacyjne z konferencji. W konferencji udziału wzięło ok. 300 osób - w tym zorganizowane grupy młodzieży szkolnej, która wykazała ogromne zainteresowanie tematyką ekologiczną i w skupieniu wysłuchała wszystkich prelekcji.
Program konferencji
Obradom przewodniczył dr hab. Andrzej Miziołek
LOGO konferencji - autor dr Tomasz Kipka
Występ laureata III Przedszkolnego Festiwalu Ekologicznego
Wystąpienie Gości Honorowych
"Jakość wody dostarczanej do picia w regionie śląskim" - dr hab. inż. Waldemar Sawiniak - prof. nzw. w Politechnice Śl., Dyrektor Instytutu Inżynierii Wody i Ścieków Politechniki Śl.
"Ochrona wód powierzchniowych poprzez racjonalne korzystanie z zasobów wodnych" - dr inż. Dorota Sąkol, Południowy Koncern Energetyczny S.A. Elektrownia "Łagisza",
"Biologiczne metody oceny stanu ekologicznego środowisk wodnych". - dr Mariola Krodkiewska, Zakład Hydrobiologii, Uniwersytet Śląski w Katowicach,
"US - co to jest? czyli: wieloaspektowość procesu udziału społeczeństwa w opracowaniu planów gospodarowania wodami"- Ksenia Starzec-Wiśniewska, Kierownik Zespołu Komunikacji Społecznej i Współpracy Międzynarodowej RZGW Gliwice.
Prezentację można pobrać z działu Download: Konsultacje społeczne/prezentacje.
* uczestnikom konferencji przekazane zostały materiały informacyjne dotyczące procesu udziału społeczeństwa oraz ankiety (200 egzemplarzy) - w ramach konsultacji społecznych w zakresie identyfikacji istotnych problemów gospodarki wodnej
"O stawach i stawikach - antropogeniczne pojezierze w Radzionkowie" - Agata Koptyńska, Michał Gwóźdź, Stowarzyszenie "Zielona Ziemia".
Wręczenie nagród lidera roku dla laureatów Programu "Moje czyste miasto". Pamiątkowe zdjęcie uczestników
Zakończenie Konferencji. Spotkanie uczestników w kuluarach.
Fotoserwis z konferencji: