banerek

Uprzejmie informujemy, że poniżej opublikowane treści zachowują aktualność na dzień 31 grudnia 2017 r. i dotyczą poprzednika prawnego Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie - Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach. Polecamy Państwa uwadze stronę Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie pod adresem www.wody.gov.pl.

 

W ubiegłym tygodniu w Szybie Maciej w Zabrzu odbyła się konferencja podsumowująca tegoroczne święto Szlaku Zabytków Techniki INDUSTRIADA.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach. W tym roku obiektem zaprzyjaźnionym INDUSTRIADY został Kanał Gliwicki i reprezentująca go śluza Rudziniec. Przygotowany program wydarzeń okazał się na tyle atrakcyjny, że uzyskał miano HITU całego Festiwalu, co w połączeniu z przewrotnym zaproszeniem – „Wpuścimy Was w Kanał!”, sprawiło że 13 czerwca do Rudzińca przybyły tłumy spragnionych industrialnych wrażeń.
Konferencja podsumowująca była okazją do wręczenia podziękowań i pamiątkowych upominków, które z rąk członka Zarządu Województwa Śląskiego, Henryka Mercika w imieniu RZGW odebrał Dyrektor, Tomasz Cywiński.
Jak poinformowali organizatorzy całego Festiwalu w wydarzeniach 13 czerwca wzięła udział rekordowa liczba 80 tys. osób.