banerek

Uprzejmie informujemy, że poniżej opublikowane treści zachowują aktualność na dzień 31 grudnia 2017 r. i dotyczą poprzednika prawnego Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie - Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach. Polecamy Państwa uwadze stronę Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie pod adresem www.wody.gov.pl.

 

 Warsztaty w RZGW Gliwice

W minioną sobotę, 14 czerwca, jako Obiekt Zaprzyjaźniony Industriady wspólnie z Mariną Gliwice w święcie Zabytków Techniki uczestniczył również Kanał Gliwicki. Droga wodna, będąca w administracji Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, choć zabytkiem nie jest, to ciekawe miejsce, które znalazło się w programie tegorocznej Industriady.

Industrada 2014

 

Mieszkańcy regionu, którzy odwiedzili gliwicki port mogli poznać historię Kanału, obejrzeć historyczne fotografie, posłuchać anegdot, dotyczących Kanału Gliwickiego, zobaczyć kroniki filmowe i wystawę konkursowych zdjęć, obrazujących m.in. Kanał. Nie zabrakło też informacji o trwającej właśnie modernizacji śluz kanału Gliwickiego, ulotek, folderów i informatorów nawigacyjnych. Zainteresowani mogli też skorzystać z rejsu przez śluzę Łabędy i po porcie Gliwice. Na najmłodszych czekały zabawy i gry na świeżym powietrzu, a dzień pełen atrakcji zakończył koncert zespołu Cree.

 

 

 

 

 

 

Wystawa konkursowych zdjęć

 

 

Wystawa konkursowych zdjęć