banerek

Uprzejmie informujemy, że poniżej opublikowane treści zachowują aktualność na dzień 31 grudnia 2017 r. i dotyczą poprzednika prawnego Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie - Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach. Polecamy Państwa uwadze stronę Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie pod adresem www.wody.gov.pl.

 

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach rozpoczął prace nad długofalowym projektem zapobiegania skutkom suszy w regionie. Przygotowany kompleksowy scenariusz działania na wypadek wystąpienia zagrożenia będzie realizowany na obszarze wodnym Małej Wisły, Górnej Odry oraz Czadeczki. Oznacza to, że potrzeby mieszkańców oraz interes środowiska na wymienionym terenie będzie należycie zabezpieczony. 
Choć spośród naturalnych zagrożeń sen z powiek spędza głównie ryzyko powodziowe, również susza niesie ze sobą poważne konsekwencje. Mimo, że mniej dotkliwe, podobnie jak w przypadku powodzi są odczuwalne przez lata dla gospodarki, środowiska naturalnego i rolnictwa, a co za tym idzie, również dla mieszkańców terenów dotkniętych suszom. Przygotowany plan działania będzie stanowił składową ogólnopolskiego projektu, obowiązującego przez 6 kolejnych lat.
Ponieważ teraz zaplanowane, a w przyszłości, w razie potrzeby realizowane działania dotyczą rejonu Małe Wisły, Górnej Odry i Czadeczki, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia aktywnego udziału w przygotowaniu planów przeciwdziałania skutkom suszy i ich ograniczaniu.
Konsultacje społeczne w tym zakresie potrwają do początku października. Z harmonogramem i programem prac można się zapoznać tutaj.
Uwagi, dotyczące programu można przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub tradycyjną pocztą do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach.
Szczegółowych informacji na temat konsultacji udziela sekretariat RZGW pod numerem telefonu: 32 777 49 50.